Česká republika - Morava - Velkopavlovická podoblast

Velkopavlovická podoblast


>> Domaine Eisgrub - Vinné sklepy Lednice <<

obec Lednice, Velkopavlovická vinařská podoblast.

Domaine Eisgrub - Vinné sklepy Lednice je malá vinařství za příjemnou dovolenou dva přední vinařští odborníci Doc. Ing. Mojmír Baroň , Ph.D. a Bc. Zdeněk Pavlů. Přes vaše krátkodobé existence je jako vinařství, jako jedno z mála hodnoceno v "cílených nejlepších vínech ČR" třemi hvězdičkami. 

Roční produkce se dá mezi 12-15 tis. lahví a šarže jednotlivých vín jsou opravdu limitované. Produkují čtyři řady vín pod názvy "Relax" - moderní, svěží vína ovocného výrazu a lehké pitelnosti; "Terroir" - tato řada nabízí originální a plnou, robustní vína s perzistencí, které vyrábějí v dubových a akátových sudech; "Orange" -  vína vyráběná tisíc nechat starými výrobními postupy, v přírodních a chemických nezměněných případech a dostupných "Numeri", Tato vína jsou vinařství a jsou vyráběny pouze v nejlepším ročníku z té nejkvaitější suroviny. Takové víno se víno originální originální originální Hlavním výrobním hlediskem je zejména potenciální příroda, odrazit vlastní terroir lednických vín a minimalizovat množství vstupů v průběhu výroby.

Vína z produkce Domaine Eisgrub jsou vyrobeny přirozenými kvasinkami bez použití enzymů nebo dodávaných výživy. Rovněž minimalizují obsah siřičitanů ve víně a přijímacích vínech, kteří nemají žádné ani další, filtrují nebo jinak ošetřují oxidované siřičité. Jde v životě o nejstarších známých výrobních postupech z mladší doby kamenné. Vaše přístupy jsou dostupné s vysokou pravděpodobností konzulární ochrany v systému výroby představující vysoké návštěvníky na surovinách, jako zkušební sklepmistra a nejrůznější bariéry odrůdového charakteru a volného terroir Lednice .


>> Vinařství Hrabal <<

obec Velké Bílovice, Velkopavlovická vinařská podoblast.

Rodinné vinařství Hrabal založil v roce 1966 Václav Hrabal, otec bratrů Stanislava a Miroslava, kteří byli v současné době vinařství vedoucí. Oba bratři se snaží být vinařské tradici připraveni na to, že chtějí na Moravě vyráběné vína, kteří snesou srovnání s víny světovými.

S možností moderních způsobů pěstování a zpracování révy vinných hroznů vyrábíme vína s ohrožením na straně odrůdově čistého projevu vína. Vína jsou tak levné typické a světlé kameny.

Vinařství produkuje několik řad vín, od lehkých svěžích a ovocných moravských vín po vínech robustní a originální, při pohledu na zákazníky, kteří používají metodu sur-lie s dubovými sudy, předem vznikají velké červené vína. Na počítači s vínem se opravdu zakládají, vždy jsou viniční tratě Velkých Bílovic (odkryté hrozny pro výrobu bez úniků po penězích) jsou pro výrobu vín vín vyhlášené. 

Vinařství si produkuje velmi zajímavé sekty, které jsou vyráběny tzv. klasickou metodou, tj kvašením v lahvi. Tyto sekty získávají četná ocenění jak v České republice, tak iv zahraničí. 

Tradice tedy pokračuje .......


>> Vinařství Hrdina a dcera <<

obec Velké Bílovice, Velkopavlovická vinařská podoblast.

Rodinné vinařství Hrdina a dcera se nacházejí v největší vinařské obci jižní Moravy ve Velkých Bílovicích. Hospodaří na 5 hektarech vlastních vinic. Rodinná tradice v této konkrétní vinařské obci je u Hrdinů předávána po generaci. Láska k vinohradnictví a poctivé práci vinaře nabízí vysokou kvalitu a úroveň vína.

Vína z vinařství Hrdina a dcerajsou oficiálně klasifikovány jako vína zemská, ačkoliv jejich kvalita a parametry označují víno s přívlastkem. Důvodem je pravděpodobně administrativní náročnost této klasifikace a poměrný malý objem produkce. Z tohoto důvodu lze uvést, že se jedná o NM a informativní údaje, které byly zatřídění podle vinařského zákona. Samotná klasifikace vína jejich nejlepší nikterak nesnižuje, je důležitá jak vaše pozitivní chutná zpráva víno.

Vinařství zpracovává zejména odrůdy, které jsou zpracovány pro zdejší viniční tratě. Mezi ně patří odrůdy Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Zweigeltrebe a Frankovka. V roce 2009 Irská kráva Oliver a Muškát "zlatý". K ošetření vinohradů jsou použity prostředky pro integrovanou produkci. Hrozny jsou zpracovávány na pneumatickém lisu a samozřejmostí je řízené kvašení za použití čistých kvasinkových kultur. Víno je školeno v nerezových tancích, vybrané červené víno zrají ve francouzských dubových sudech.


>> Vinařství Sedlák <<

obec Velké Bílovice, Velkopavlovická vinařská podoblast.

Rodinné vinařství Sedlák sidlí v hlavní vinařské obci České republiky, ve Velkých Bílovicích. V současné době vedou vinařství bratranci Milan a Jaroslav, kteří si navázali na vinařskou tradici svých otců a dědů. Vaši pradědeček František Sedlák  postavil ve Velkých Bílovicích svůj první sklep v roce 1918.

Milanův otec František začal psát novodobou historii vinařství v roce 1994, kdy se dá naplno vyrobit profesionálně víno a čekat na to, aby byl připojen k jeho bratrovi Rostislavovi. Spolu pak vysazují vinohrady a staví nový vinný sklep ve sklepních částech Půrynky. V tomto vinném sklepě zrají dnes červená vína a vezměte si zde konají řízené degustace.

Milan s Jaroslavem nalahvovali svá první vína v roce 2006 a mohou produkovat převážně zemskou vína pod společným názvem Rodinné vinařství Sedlák . Tímto rokem čeká jejich velmi úspěšná éra vinařského podnikání. V roce 2009 začíná na okraji Velkých Bílovic budovat vinařskou halu pro výrobu a ukládání vína.

Viniční pozice ze svých vín jsou vyráběny a patří k nejlepším ve Velkých Bílovicích. Bratranci Sedlákovi se dá vyrábět originální vína vysoké kvality s možností přistoupit k šetrnosti zpracování hroznů a čistotu odrůd. Vína skvěle barevný místní terroir a jejich vinařské umění. Vinařství je vybaveno špičkovou technologií a je schopno vyrobit až 200 tis. litrů vína. Ke zpracování hroznů zaznamenávají po sběru. Některé odrůdy nechávají ležet na rmutu ve speciální macerační nádobě s následným odkalením a zakvašením čistících kulturami kvasinek. Aby se zachovaly svěžest a aromatiku bílých vín, bílé metráž řízené kvašení, bílé víno zrají v nerezových tancích, červené jsou školena v tradičních dřevěných sudech.

Sedlákovi pěstují na 17 hektarech vinic Tradiční odrůdy, kterým místní terroiríte svůj nezaměnitelný charakter. Patří mezi ně Veltlínské zelené, Neuburské, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Tramín červený. Z modrých odrůdů produkujících Rulandské modré, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Merlot.

Vaše hrdinové k rodinným tradicím a tvrdým pracím před etiketou a etiketami produkovaných vín, na obrázcích můžete vyfotit své stařečky s koňmi Milošem a Dobrošem.

Ochutnejte zajímavou a poctivou vína tohoto progresivního vinařství.


>> Vinařství Skoupil <<

obec Velké Bílovice, Velkopavlovická vinařská podoblast.

Historie vinařství a rodinné tradice sahá až do poloviny 19. století. Současný vinohradník a vinař Petr Skoupil , který provozuje vína věznuje již od své osoby 23 let a vinařství provozuje nepřetržitě od roku 1992. Vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína v regionu Velké Bílovice . Vinařství obhospodařuje 35 hektarů vlastních vinohradů velmi pečlivě s rizikem na ekologické citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky dobré péči se jim vyplatí skvělé suroviny pro výrobu vína.

Vinařství nemůže hledat své vlastní cesty do vysokého rozlišení vína a fotografií na tuto cestu o nejvýhodnější zpracování hroznů, a to jak mechanického, tak s omezením aplikace chemických přípravků. Zpracování dobrých surovin po přijetí z redukovaných sklizních návštěvníků po sběru hroznů. Jednotlivé bobule se oddělují od třapinů ve speciálním prstovém selektoru (Euroselect), kteří mají celé, nepoškozené bobule a zabíjejí extrakci, kteří čekají hořčiny z třapinů a zrnek. Bobule se pomocí pásového dopravníku dávají do pneumatického lisu, může být použita vynikající kvalita samotokový mošt. Po odkalení moštu flotací následuje dokonale zvládnutou technologii řízeného kvašení a zranění vybraných partií v sudech z francouzského dubu. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína.

V nabídce jsou vaše kategorie, počínaje víny kabinetními, ušlechtilými pozdními sběry a výběry z hroznů, občas doprovázené zbytkové cukry a konče delikátními skvosty jako jsou výběry z bobulí či vína archivní. Od roku 2015 se nová vinařství zatříďuje další vína do tří jedinečných řad, resp .. odrůdových kolekcí vína TERROIR, RESERVA a LIMITED.   


>> Víno - J.Stávek <<

obec  Němčičky , Velkopavlovická vinařská podoblast.

Vinařství - Víno J. Stávek je malé rodinné vinařství, které sídlí v Němčičkách ve "Vinařském dvoře" postavený pradědečkem Františkem Kopřivou v roce 1898. fortifikovaných vín, nevšedních rosé a cuvée.

Vinařská tradice sahá v rodině Kopřivů hluboko do historie. František Kopřiva byl ve dvacátých letech dvacátého století vyhlášeným vinařem, vaše vína se dodávala jen na stolových pražských měšťanech, ale měla si to do Vídně. Kromě vinařství byl hostinským, starostou a předsedou místního Sokola).

Pradědeček František dal vzít základní rustikální cuvée "Karmazín". Hosté mají možnost sjížděli ke kopřivům, kteří mají vynikající výborný vínu, ale mají vynikající kuchyni prababičky Marie Kopřivové. V roce 1913 se Františkovi a Marii Kopřivovým narodil synem Boleslavem, který může obdržet Vinařský dům a vinaření. Stejný rok na druhém konci Němčiček narozil v rodině prostého viničního dělníka Josef Stávek. Byl ještě malý vinařem, ale o více veselým a společenským přátelkem. Jeho zatajovaným receptem je Cuvée Dědova večerka. Jeho potomci se téměr všichni věnovali a věří vinaření.

Josefův syn Jaroslav Stávek se přiženil do rodiny Kopřivů a vinaření na Vinařském dvoře čeká přijal. Jeho oblíbený styl vínových barev jeho vlastní recept na Cuvée Áčko, kteří se těší velké oblibě zákazníků.

V současné době vede Vinařský dvůr již čtvrtou generaci Jaroslavův nejmladší syn Jan Stávek , který v roce 2013, na stoletě výročí narození Boleslava Kopřivy a dědečka Josefa Stávka, přejmenovává vinařství z názvu VINAŘSKÝ DVŮR na VÍNO J. STÁVEK .


>> Kompletní nabídka vín z Moravy << 

Rádi pro Vás se připravíme degustaci moravských vín