Česká republika - Morava - Znojemská podoblast

Znojemská podoblast


>> Vinařství Arte Vini <<

obec Nový Šaldorf, Znojemská vinařská podoblast.

Vinařství Arte Vini  je výrobcem kvalitních vín v Novém Šaldorfu blízko Znojma. V jejich nabídce je bílá a červená vína a polosladké bílé z odrůdy Pálava. Všechna vína vycházejí z moravských vinařských tradic, kteří mají radost a příjemné zážitky pokaždé, když máte možnost je ochutnat. Svěží ovocná vůně, harmonická a vyvážená chuť, elegance. Další univerzální možnosti využití v gastronomii s bohatou kuchyní, možnost na vysoké a stálou kvalitu, moderní a poutavý design etikety a menší pojetí lahví - to jsou hlavní přívlastky všichni vína. Z těchto důvodů zmiňuje „umění vinařského řemesla“ - vinice jsou v ekologické rovnováze, ve sklepě omezené tradiční, přírodní postupy výroby.

Při pohledu na vinné révy se zaměřením zejména na staré a moravské tradiční odrůdy, jako například Veltlínské zelené, Frankovka, Zweigeltrebe, z největších vyhlídkových odrůd můžete vidět velký potenciál v moravské odrůdě Pálavy. Pravděpodobně v nabídce nechybí vína z mezinárodně známých odrůd Chardonnay, Ryzlink rýnský , Sauvignon , Pinot Gris, Merlot, Pinot Noir či Cabernet Sauvignon, získejte díky místním klimům a nejlepším půdním podmínkám, využijte vína s typickým regionálním moravským charakterem.

Hrozny vybírají z vyhlášených renomovaných poloh jižní Moravy. Vinice jsou obhospodařovány pomocí biologicky udržitelného, k životnímu prostředí šetrného k životnímu prostředí, aby byly velké rozmanitosti viniční fauny a flóry. Její se vinice v ekologické rovnováze a jsou velmi dobře udržované, mohou hrozny zadržat déle na keřích. V podzimním období charakterizujícím teplé dny a chladné noci se získávají chuťové bohatství a nádherná aromatická vína se skvělým zážitkem.

Pro zrání vína je použitelný 140 let starých sklepů, které se používají jižně od Znojmy v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice. Historické klenuté sklepy vyhrávají v pískovcovém masivu možnými podmínkami pro zpracování hroznů a zejména pro získání zrání vín. Díky hlubokým metrům pod povrchem je udržována konstantní teplota a vysoká vlhkost po celý rok, kdo má perfektní pozvolné vyzrávání vína, jak v nerezových tancích na barikových sudech z francouzského dubu.


>> Kompletní nabídka vín z Moravy << 

Rádi pro Vás se připravíme degustaci moravských vín