Francie - Côtes du RhôneOblast Côtes du Rhône


>>Domaine de Boissan<<

obec Sablet, obec Violès, Côtes du Rhône, Francie

Boissan je oblastí na úpatí Dentelles a Mont Ventoux. Zde se nachází jedny z nejstarších vinohradů v regionu. Manželé Christian  a Cathy Bonfils jsou tradičními vinaři a vinařské řemeslo se u nich dědí po celé generace.

První vinařství bylo postaveno na začátku devatenáctého století a dále rozšířeno v roce 1898 a 1934. Nové vinařství a skladovací kapacity byly postaveny v roce 1985, nové sklepy pro zrání vín byly pak rekonstruovány v roce 2000.

Ve vlastnictví rodiny Bonfils je v současné době 50 ha vinic, které se nachází v apelacích: Gigondas, Vacqueyras, Sablet, Seguret, Villedieu a Ventoux. Každá apelace poskytuje jiné půdní a mikroklimatické podmínky. Každý region proto může nabídnout vína s širokou škálou vůní a chutí, typická pro daný terroir.

Rozložení 50 hektarů vinic dle apelací je následující: 3,2 ha v Séguretu, 2,5 ha ve Vaucluse víno, 17 ha v Sabletu, 6 ha ve Ventoux, 3,5 ha ve Vacqueyras , 9 ha v Côtes du Rhône a 12 ha v Gigondas.  Catherine a Christian Bonfils produkují vína v souladu s přírodou a využívají předností místního terroir.

Vína z údolí řeky Rhôny se vyznačují plnou, bohatou a kořenitou chutí a jejich popularita je v současné době na velkém vzestupu. Vinařská oblast Côtes Du Rhône se skládá ze dvou základních částí, jež jsou velmi odlišné, co se týče stylu i charakteristik vín, která produkují. Severní Rhôna, pro niž jsou typické strmé, úzké pruhy vinic podél břehů, začíná přibližně 15 km na jih od Lyonu u města Vienne a končí u města Valence. Jižní Rhona je široké území táhnoucí se podél toku řeky od města Montelimar do okolí Avignonu. Mezi nejznámější apelace regionu patří Chateauneuf-du-Pape, Gigondas a Vacqueras. V poslední době získávají na popularitě i ostatní apelace, jako jsou Sablet, Seguret a Ventoux.


>>Château la Courançonne<<

obec Violès, Côtes du Rhône, Francie

Toto vyhlášené Chateau se nachází v samém srdci vinic Côtes du Rhône. Vinice Chateau  Courançonne jsou vlastnictvím rodiny Meffre už 12 generací. Viniční tratě se nachází ve výjimečném terroir, mikroregionu zvaném Plan de Dieu (Boží plán) a dále v apelaci Seguret a v okolí Chateau de Goudray.

Chateau Courançonne produkuje několik řad vín pod označením Gratitude (Vděčnost), Magnificat (Magnifikát) a Chevalier d'Elbene (Rytíř d'Elbene).

Díky usilovné práci, tradičnímu zpracování révy a v neposlední řadě také místnímu terroir jsou vína z Chateau Courançonne vyhledávány milovníky vín z celého světa. O vysoké kvalitě vín svědčí také četné medaile a ocenění.

Vína z údolí řeky Rhôny se vyznačují plnou, bohatou a kořenitou chutí a jejich popularita je v současné době na velkém vzestupu. Vinařská oblast Côtes Du Rhône se skládá ze dvou základních částí, jež jsou velmi odlišné, co se týče stylu i charakteristik vín, která produkují. Severní Rhôna, pro niž jsou typické strmé, úzké pruhy vinic podél břehů, začíná přibližně 15 km na jih od Lyonu u města Vienne a končí u města Valence. Jižní Rhona je široké území táhnoucí se podél toku řeky od města Montelimar do okolí Avignonu. Mezi nejznámější apelace regionu patří Chateauneuf-du-Pape, Gigondas a Vacqueras. V poslední době získávají na popularitě i ostatní apelace, jako jsou Sablet, Seguret a Ventoux.>>Domaine Christophe Pichon<<

Domaine Christophe Pichon

obec Chavanay, Côtes du Rhône, Francie 

Rodina Pichon hospodaří v severní části údolí řeky Rhóny v apelacích Condrieu, Côte Rôtie, Saint-Joseph a Cornas. Celková rozloha zmíněných apelací je 3.600 hektarů. Tyto apelace jsou poměrně malé, o to větší mají mezi vinařskými nadšenci zvuk. Celkem obhospodařují 18 hektarů vinic. Produkují bílá vína z odrůdy Viognier, Marsanne a Roussanne, červená pak z odrůdy Syrah.  

Christophe Pichon převzal pomyslné vinařské žezlo od svého otce v roce 1991 a od té doby se snaží ve svých vínech nabídnout jemnost a eleganci, jako odraz místních odrůd. Jeho syn Corentin nastoupil do rodinného vinařského podniku v roce 2012, poté co studoval vinařství a enologii. Předtím také sbíral své první zkušenosti v Austrálii ve slavném Barossa Valley, kde se učil pracovat s odrůdou Syrah. Po své 6-ti měsíční stáži se vrátil domů a snaží se zde zúročit své nabité vědomosti. Po svém příchodu začal vyrábět bílá vína, která jsou bez obsahu siřičitanů.

Druhý syn Alexis byl také ve světě na "zkušenou" a staral se o 15 ha vinic v Tasmánii (Austrálie). Po návratu do rodinného vinařství se chce věnovat obchodu s vínem a destiláty na mezinárodní úrovni. 


 

>>Kompletní nabídka vín z Francie<< 

Rádi pro Vás také připravíme degustaci francouzských vín