Francie - ChampagneOblast Champagne


>>Charles Legend Champagne<<

Côte des Bar, Champagne, Francie

Šampaňské Charles Legend je výsledkem odvahy a odhodlání tří nadšených lidí, kteří stvořili ideál šampaňského společně s vinařem z Côte des Bar.

Z úcty k nám spotřebitelům navrhli tito inovátoři tři výjimečná šampaňská vína s nízkou dávkou siřičitanu a velmi nízkým nebo žádným podílem cukru. Šampaňské Charles Legend se tím nepochybně stalo leaderem ve své kategorii - šampaňským s velkou jemností, které mluví samo za sebe a odpovídá náročným chutím milovníků šampanských vín.

Vinice se nacházejí v nejjižnější části Champagne, v podoblasti Côte des Bar, sto kilometrů jižně od Epernay. Terroir snoubí všechny přírodních faktory, které v kombinaci s prací a vášní vinaře dává šampaňským Charles Legend jejich jedinečný charakter.

Pěstují se zde pouze dvě odrůdy révy vinné, které plně odrážejí tento terroir: Pinot Noir a Chardonnay. Pinot Noir je dominantní odrůdou na Côte des Bar a dává  šampaňským  vínům bohaté a ovocné vůně, charakter a plnost. Chardonnay, které se vyznačuje jemnými vůněmi dává lehkost a svěžest. Vyzrávání v dubových sudech, velmi jemné lisování, naležení na lahvi ... jedním slovem  snaha o dokonalost  ve všech fázích vývoje vín Charles Legend.

Hrozny ze kterých se vytvářejí naše šampaňská vína obsahují přirozeně víc cukru díky slunečnímu záření, což umožňuje omezit  přidávání cukru během zpracování ve sklepě. Cukr přítomný v našem šampaňském je tedy přirozenější a z úcty k našim zákazníkům omezujeme také přidávání siřičitanu, což je konzervační látka, která někdy způsobuje bolesti hlavy.

Láhve na Charles Legend Champagne, vyfouknuté v Itálii jsou elegantní a čisté, stejně jako šampaňské, které obsahují. Tato šampaňská vína jsou oceňovaná a vyhledávaná díky své jemnosti, vyvážené chuti a jemnému perlení, které byly získány díky jemné vinifikaci, dlouhému odpočinku na láhvi při nízkých teplotách a pro nižší obsah kyselinek – hrozny jsou přirozeně sladší kvůli vydatnějšímu slunečnímu záření na jihu podoblasti, které vede k dokonalé zralosti hroznů.

Název Charles Legend Champagne poděkováním králi Charlesi II. anglickému a angličanům za jejich zásluhy a zásadní vliv na zrodu šampaňského.

Král Charles II, se během exilu ve Francii zamiloval do tichých vín z oblasti Champagne a po jeho návratu roku 1660 na anglický trůn si je nechal nadále dovážet do Londýna. Angličané, kteří již tenkrát milovali bublinkové nápoje - pivo a cider již také používali korkové zátky a hlavně odolnější láhve než Francouzi. Zároveň jako první dokázali znovu kvalitně překvasit víno a doplnit ho cukrem ze svých kolonií v Karibiku. Úspěch jejich vín byl takový, že se rozšířil na všechny evropské šlechtické dvory. K uspokojení této rostoucí poptávky začali „les Champenois“  výrobu šumivých vín zvyšovat a královským výnosem Ludvíka XV z 25. května 1728 zahájili i produkci velkých vín z Champagne. V nádherném a ušlechtilém  šampaňském Charles Legend se odráží staletí zlepšování francouzského umění vinařství a vliv jedinečného terroiru.

O kvalitě vín svědčí i zlaté medaile v profesionálním průvodci vín Gilbert&Gaillard.

Ochutnejte, stojí to za to!!!


>>Champagne Guyard-Leblanc<<

obec Coizard-Joches, oblast Champagne, Francie

Guyard-Leblanc je malé rodinné vinařství, které již po tři generace pěstuje víno na vinicích na území Coizard - Joches a dalších nedalekých okolních vinicích: Fèrebrianges ( 7 km ), Vert Toulon ( 5 km ) a Grand Broussy Mont Aout ( 7 km ) 30 km jižně od Epernay v oblasti Champagne ve Francii. Produkce se sestává z 66% z Chardonnay, ze 30 % z Meunier a 4% tvoří Pinot Noir. 

Oblast Champagne, i přes svou světoznámou pověst, zabírá jen více jak 2% z celkové rozlohy viničních ploch Francie. Žádná jiná vinařská oblast nemůže popřít, že největší šumivá vína pocházejí právě z místních viničních tratí. Rozloha vinic překračuje 30 tisíc ha půdy osázené vinnou révou, napříč faktu, že se jedná o nejsevernější oblast Francie. Vinice v Champagni leží na hlubokých vápenatých půdách, které zajišťují dobrou vlhkost a optimální odvodnění. Samotný název Champagne je pak odvozen z dob Říše římské. Kulturním a historickým centrem této oblasti je město Reims, kde dnes sídlí mnohé přední vinařské firmy. Vinařským střediskem této oblasti je však město Epernay. Na viničních tratích se můžeme nejčastěji setkat s odrůdami Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier, tedy základními odrůdami pro výrobu šumivého vína s přívlastkem Champagne. Dle zažitého rčení je tato oblast srdcem Francie. I přes dlouhou historii vinohradnictví, se šumivými víny se setkáváme teprve něco přes 300 let.