Německo - Pfalz


Oblast Pfalz


>>Weingut Philipp Kuhn<<

obec Laumersheim, oblast Pfalz, Německo 

Rodina Philippa Kuhna žije v Laumersheimu již od 17. století. Jejich vinice leží v Laumersheimu a v okolních vesnicích Großkarlbach a Dirmstein. Philipp Kuhn se o rodiné vinice stará již od svých 20 let. Rodinné bohatství převzal v roce 1992. 

"Aby bylo dobré víno, je nezbytné porozumět vašim vinicím," říká Philipp Kuhn, když je požádán, aby popsal způsob, jakým pracuje. Vždy byl a stále se podílí na všech výsadbách - s výjimkou starých Rieslingových vinic, které byly vysázeny ještě předtím, než se narodil.

Vinařství produkuje vína ve třech kvalitativních řadách:

Grosse Gewächse - jedná se o nejlepší viniční polohy vinařství, které produkují špičková velká suchá vína a přírodně sladká predikátní vína. Vína mají velmi nízkou úroveň výnosu nižší než 45 hl na hektar a patří mezi národní a mezinárodní špičkové polohy. Pro Pfalz jsou pro Grosse Gewächse povoleny pouze odrůdy Riesling,  Weißer Burgunder und Spätburgunder (Pinot Noir).

Ortsweine: takto značená vína zastupují střední řadu vín a zahrnují pouze vína z tradičních odrůd hroznů a uznaných vinic nebo terroir vysoké jakosti a mohou být označena názvem původu. Výnosy nesmí přesáhnout 60 hl na hektar.

Gutsweine: tato kvalitativní řada nabízí vína pro každodenní pití, přesto jsou to vína pro náročné zákazníky, které dokonale odrážejí regionální terrior. Výnosy nesmí přesáhnout 75 hl na hektar.