Španělsko - Rioja


Oblast Rioja


>>Bodegas David Moreno<<

Badarán, oblast Rioja, Španělsko

Vinařská tradice rodiny Moreno sahá až do roku 1912, kdy Pociano Moreno postavil první vinný sklep s kapacitou 18.000 litrů. V roce 1963 se rodina přestěhovala do Barcelony hledat lepší budoucnost, než jakou nabízela farmářská komunita v té době. Na konci roku 1981 se David Moreno  rozhodl opustit svou práci, pracoval tehdy jako technický inženýr a přestěhoval se zpět do své vesnice a začal uvádět  do praxe své vinařské poznatky, které získal a naučil se od svého otce a dědečka. Tím se mu splnil jeho sen být vinařem.

V roce 1988 byla zahájena výstavba současného vinařství, a to jeho zvětšením, kousek po kousku, zavedením nových technologií a tím také uspokojením potřeb zákazníků.

Sám David Moreno říká:

Podzemní sklepy s jílovými a kamennými zdmi, Don Ponciano, Abuelo Damiána a La Gran Cueva poskytly našim vínům ideální podmínky teploty a vlhkosti nezbytné pro úspěšné stárnutí a následný život vína v láhvi.

V rohu La Gran Cueva najdete Santuario vobiscum, prostor za kovaným zábradlím, ve kterém se nachází malý sklad sudů vyrobených z nejlepšího francouzského dubu, ve kterých necháváme stárnout naše výjimečná vína.

Procházkou 100 let starým olivovým hájem, přes vinotéky v podzemních sklepeních a dále kolem vinařství, poznáte všechna výjimečná místa, která připomínají naši historii, naši kulturu a vinařskou vášeň DAVID MORENO.


>>Bodegas Marqués de Vitoria<<

obec Oyon, Rioja Alavesa, Španělsko

Bodegas Marqués de Vitoria se nachází se v Oyonu v Rioja Alavesa a má zastavěnou plochu 8 700 metrů čtverečních, kde odpočívá celkem 96.000 lahví vín. Ve své architektuře vynikají svými sudy se starým dřevěným obložením. Marqués de Vitoria prochází cestou inovací a modernizace a vydává se na tuto cestu od závazku k životnímu prostředí a přívětivé osobnosti své země Rioja Alavesa. Vinařství a jeho vína dokonale kombinují podstatu a kořeny této země se schopností inovovat. Vinařství Marquis de Vitoria je neklidné, touží po objevování nových způsobů, je to svoboda a autentičnost.

Všechny vinice jsou v majetku Bodegas Marqués de Vitoria. Vinice jsou v apelacích D.O.Ca Rioja de Oyón, Barriobusto a Mendavia. Oblast ležící asi 650 metrů nad mořem, poskytuje hrozny s velkým aromatickým potenciálem. Ve vinicích je následující odrůdová skladba: 58 hektarů vinic Tempranillo, 4 hektary Viura. 16 hektarů vinic se nachází v režimu ekologického zemědělství. Zemědělství založené na ekologii, bez použití anorganických hnojiv, bez chemického ošetření, udržující kultivační postupy a ohleduplné k životnímu prostředí.


>>Bodegas Campillo<<

obec Laguardia, Rioja Alavesa, Španělsko

Vinařství Campillo se vynořilo ze snu o vytvoření vinařství obklopeného vinicemi, čímž se koncept Château přenesl do oblasti Rioja. Architektonický prostor, který se otevírá v Sierra Cantabria a Laguardia. Když vystoupáte po velkém schodišti a vkročíte do jeho dveří, cítíte vše, co Julia Faustina Martíneze vedlo ke sdílení jeho dvou vášní, vína a architektury, v Campillo.

Budova Bodegas Campillo se majestátně zvedá uprostřed moře vinic. Je vyrobena z přírodního kamene a má portikus se sedmi půlkruhovými oblouky, převisy dřeva a zdiva a velké schodiště z břidlice obsahující dokonalé spojení vinice a architektury. Jeho interiér kombinuje tradici a modernost, luxus a střízlivost a harmonizuje ušlechtilost kamene, oceli, žuly, břidlice a dřeva s pečlivou a jedinečnou estetikou.

Z velké vstupní haly můžete vidět pět úrovní, na které je vinařství rozděleno, se spirálovým schodištěm zajišťujícím spojení do všech prostor. Jeho krásné architektonické formy spojují nejlepší technické podmínky pro výrobu a stárnutí vína.

V Bodegas Campillo tvoří vinice a vinařství nerozlučné spojení: vinařství otevřené velké vinici; nebo výjimečná vinice, ze které pochází velké vinařství. Bodegas Campillo je jedním z mála příkladů zámku v Rioji. Château je je obklopeno 50 hektary vinic a je chráněno pohořím Sierra Cantabria. Nachází se v srdci Rioja Alavesa, ve středověkém městě Laguardia.

Vinařství vlastní obrovské plochy vinic, což umožňuje vybírat pečlivě materiál pro výrobu vín a dohlížet na kvalitu již od začátku až po konečné zpracování. Toto je konstanta v celé naší nabídce, s jedinečným stylem a osobností.