100% Hroznové mošty z Rakouska

Není nic zdravějšího než 100% přírodní produkt. Do naší nabídky jsme proto zařadili 100% přírodní hroznové mošty z Rakouska. Jsou vyrobeny bez přidání barviv, a chemických konzervantů, vč. siřičitanů. Kvalita a trvanlivost je zajištěna pouze pasterizací. Hroznový mošt obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Mošty jsou vhodné pro děti, řidiče i těhotné ženy. Dají se pít dobře vychlazené, obvykle ředěné vodou či jako součást horkých nápojů.

Můžete si vybrat ze dvou odrůd, bílý mošt je vyroben z odrůdy Müller Thurgau, červený z odrůdy Modrý Portugal. Před použitím doporučujeme důkladně protřepat. Případný sediment není jakosti na závadu. Po otevření doporučujeme uchovávat při teplotě 2-5°C po 2-5 dnů. 


Weinbau Lust

obec Haugsdorf, oblast Weinviertel, Rakousko

Vinařství se nachází v obci Haugsdorf v Dolním Rakousku v oblasti Weinviertel. Momentálně hospodaří na 13 hektarech vlastních vinic v Haugsdorfu, Auggenthalu a Alberndorfu. Vinařství vede v současné době Karl Lust, který ho převzal od rodičů v roce 1991. Karl Lust vyměňuje často svůj jasně zelený traktor za červené hasičské auto, kterým jako dobrovolný hasič pomáhá svým spoluobčanům.

Pěstované odrůdy: Blauer Portugieser, Zweigelt, Blauburger, Grüner Veltliner, Chardonnay, Traminer, Rheinriesling a Weißer Burgunder. Kromě vína vyrábí vinařství také skvělé 100% hroznové mošty.