Vinařství rodiny Hutterů je provozováno v obci Mautern již po 7. generaci jako rodinný podnik. Počátky sahají až do roku 1748 (Michael Hutter). Historie obce Mautern sahá až do 1. století, kdy zde bylo římské ležení „Favianis“ střežící brod přes řeku. A samozřejmě také vinice a vinné sklepy. Leží na pravém břehu Dunaje na východním okraji Wachau. Současný vinař Fritz Hutter III. a jeho rodina se starají jak o chod vinařství s cca 14ha vinohradů a roční produkcí cca 100 tis. lahví, tak i malé taverny.

Jejich vinohrady se nacházejí na obou březích řeky Dunaj.

Pravý břeh– dává vína bohatá a plná. Vinohrady se nachází mj. i u města Mautern a jsou považovány za spíše chladnější oblast Wachau, kde se nachází pozůstatky minerálních sedimentů a také mělčiny s naplaveninami půdy, které přispívají k specifickým identifikovatelným bohatým chutím vín z oblasti Mautern.

Viniční tratě:

Silberbichl – náhorní plošina cca ve 250 m. n. m. s vápencovým podložím dávající delikátní a ovocitá vína. Zmínky o této vinici jsou již od roku1562.Je unikátní, dostala jméno díky přítomnosti blyštivé slídy, které se říká kočičí stříbro(Silber) v hlubších půdních vrstvách a umístění na kopci (Bichl).

Süssenberg – šikmé polohy částečně terasovité cca ve 260 m. n. m. nacházející se na západ Alte Pointu s dokonalým slunečním svitem přes den. Je zde vysoký podíl písečných podloží a vysoká koncentrace různých minerálů tvořící kontrast oproti pozicím vinohradu Alte Point. Je nejstarší zdokumentovaným místem. Už v roce 893 byla osázena vinicemi.

 

Levý břeh – dává minerální a elegantní vína. Jeho vinohrady jsou přímo vystavené slunečním paprskům –jsou na jih. Půdní složení je založené především na směsici slídy, ruly a břidlice. Vinohrady se nacházejí u obce Loiben.

Viniční tratě:

Hollerin – svahovitá vinice v cca 250 m. n. m. Jedná se o jednu z nejstarších vinic ve Wachau datovaných kolem roku 1019. Pod pojmem "dem hohlen Stein" (dutý kámen)se rozumí oblast na úpatí kopce Höhereck, která spolu s vinicí Watsteinem vymezila hranice obce Dürnstein. Dává plná vína s charakterem, aromatická a zároveň s elegantní rafinovanou mineralitou.