ZÁŽITKOVÉ DEGUSTACE VÍN - TYPY DEGUSTACÍ


ŘÍZENÁ DEGUSTACE

V rámci řízené degustace ochutnáváme zpravidla 10-12 vzorků vín. Degustují se  vína vyšších kvalitativních řad (v případě Moravy vína přívlastková). Do degustací jsou většinou zařazena vína bílá, růžová a červená, pokud příslušné  vinařství má všechny tyto kategorie.

Příprava a průběh degustace je následující:

Na základě požadavků klienta vybereme vhodná vína a sestavíme degustační listinu, kterou obdrží každý účastník degustace. Při tomto typu degustace sedí účastníci u stolů mají založenou sklenici(e) na víno a vodu, džbán nebo karafu s vodou a také neutralizační sousta (obvykle bageta či bílý chléb).

Poté jsou postupně účastníkům degustace nalévány jednotlivé vzorky a sommelier představuje jednotlivá vína a vinařství. Přiblíží účastníkům výrobu vín, popíše odrůdy a charakteristiku vín. V případě zájmu lze degustaci doprovodit obrazovou prezentací.

Řízenou degustaci lze oživit ukázkou "sabrage" sekání hrdla sektů šavlí, talířkem, skleničkou či golfovou holí.

Doba trvání degustace: cca 120 min.

Tento typ degustace je vhodný pro skupiny 15-60 osob.


DALŠÍ MOŽNOSTI

Vertikální degustace:

Při vertikální degustaci se ochutnávají vína z různých ročníků jednoho vinařství.

Horizontální degustace: 

Při horizontální degustaci jsou porovnávána vína stejného ročníku, ale od různých producentů. Zpravidla se jedná o vína stejné odrůdy nebo ze stejné oblasti.

Slepá degustace: 

Netradiční a zábavná forma degustace při které účastníci obdrží pouze degustační listinu s čísly vzorků a určují, resp. hádají o jaké víno nebo odrůdu vína se jedná.

Volná degustace: 

Tento typ degustace je vhodný pro větší firemní akce. Účastníci se volně pohybují a chodí si pro jednotlivé vzorky vín k výdejnímu baru, kde je individuálně obsloužíme.  


ZÁŽITKOVÁ GASTRONOMIE  SNOUBENÍ VÍN A POKRMŮ

Jedná se o tzv. snoubení (párování) vín s pokrmy. Po dohodě se šéfkuchařem podniku, kde plánujete vaší akci, vytvoříme 3-9 chodové degustační menu. K vybraným  pokrmům pak přiřadíme vhodná vína. Hostům jsou pak postupně podávané jednotlivé chody spolu s příslušnými víny, doprovázené výkladem sommeliera, příp. šéfkuchaře.  

V případě, že nemáte vhodnou restauraci, rádi vám doporučíme některého z našich ověřených partnerů, kde pro vás tento nevšední enogastronomický zážitek připravíme.

Doba trvání degustace: cca 120-240 min. v závislosti na počtu chodů, osob apod.

Doporučujeme pro skupiny do 60 osob.

Rádi pro vás rovněž připravíme snoubení vín s ušlechtilými sýry, kvalitními uzeninami nebo s exkluzivní čokoládou.

V případě zájmu můžeme pro vás připravit i live cooking show spojenou s degustací vybraných vín. 


ZAJIŠTĚNÍ DEGUSTACÍ A VINNÉHO CATERINGU NA VENKOVNÍCH AKCÍCH

Připravíme pro vás také různé typy venkovních akcí. Chystáte-li venkovní firemní oslavu, svatbu, venkovní párty, grilování  nebo golfový turnaj, rádi pro vás zajistíme venkovní volnou degustaci vín nebo vinný catering.

Pro tyto účely máme vlastní "vinný stánek", který je plně vybaven na chlazení a servis vín (vinotéka, chladící náboje a boxy, vinné sklo apod.).

V případě větších akcí máme k dispozici i stáčecí zařízení na key kegy, díky kterému jsme vám schopni nabídnout lahodné stáčené italské Frizzante.

Vašim hostům můžeme také nabídnout oblíbené koktejly s Frizzante.

Bližší informace vám rádi poskytneme na tel.: +420 774 181 626.