Francie - Bordeaux


Oblast Bordeaux


>>Chateau Cailloux de By<<                 

apelace Médoc, oblast Bordeaux, Francie

Vinařství Château Cailloux de By se nachází severně od města Pauillac v samém srdci vyhlášené apelace Médoc. Hrozny pro toto vynikající víno byly sklizeny na vinicích Château la Tour de By. Na výrobě vín se podílí enolog Eric Boissenot, který je enologem a poradcem pro Château Cailloux de By. Jako enolog a poradce působí i v řadě dalších prestižních château včetně čtyř z pěti Grands Crus: Château Latour, Margaux, Lafite a Mouton-Rothschild.

Toto skvělé vinařství nyní provozují dva z vnuků Marca Pagèse, Frédéric Le Clerc a Benjamin Richer de Forges. Oba dva jsou velmi schopní. K původním 55 hektarům, které byly ve vlastnictví rodiny, přikoupili dalších 12 hektarů. Průměrný věk vinné révy je dobře přes 40 let. Postavili také nový působivý skladovací sklep s řízenou teplotou. Na vinicích se pěstují odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot. Vína kvasí se v tradičních dřevěných nádobách s řízenou teplotou. Vína pak zrají nových až tříletých barikových sudech po dobu 16 měsíců.


 >> Chateau Le Meynieu<< 

obec Vertheuil, apelace Médoc, oblast Boredaux, Francie 

Chateau Le Meynieu je v majetku rodiny Pedro. Vinařství řídí Jacques Pedro, který vlastní ještě Chateau Lavillotte a Domaine de la Ronceray. V současné době je v majetku Chateau Le Meynieu celkem 22 hektarů vinic. Vinařství se nachází v krásné rezidenci z 19.století. Průměrné stáří vinic je cca 30 let. Odrůdová skladba je zřejmá: 60% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc a 35% Merlot.Všechna vína zrají 14 měsíců v dubových sudech z 1/3 v nových. Vína jsou krásně vyrovnaná, komplexní s bohatými taniny a hladká zároveň. 

Roční produkce vinařství je cca 90 tis. lahví.


>>Château Monbrun<< 

Chateau Monbrun se rozprostírá na dvou pozemcích o velikosti 2,23 ha Pomerolu. Přímo u zámku Fayat se nachází vinice, která dává skvělé Chatea Monbrun Pomerol. Druhá vinice, která se nachází v Catusseau před zámkem La Pointe, tvoří  vína Grand Vin de Monbrun.

Chateau Monbrun patří do rodiny Duboisů od počátku 20. století. Průměrný věk vinné révy je 30 let. Vinice je osázena ze 100% Merlot.


>> Château La Rose-Pourret<< 

obec Saint-Emilion, apelace Saint-Emilion, oblast Bordeaux, Francie

Château La Rose-Pourret se nachází ve městě Saint-Emilion, jen pár kroků od zvonice. Vinařství vlastní již více než 100 let rodina Warionů. Hospodaří na 8 hektarech vlastních vinic, které sjou tvořeny nejlepšími písčitými jílovitými půdami.


>>Kompletní nabídka vín z Francie<< 

Rádi pro Vás také připravíme degustaci francouzských vín