08 Mar
08Mar

Pokud hledáte klidné a příjemné ubytování uprostřed šumavské přírody, nedaleko Lipna a rádi se dobře najíte a napijete, máme pro Vás skvělý tip. 

Penzion Dobík najdete na druhé straně Lipna, v obci Přední Výtoň-Pasečná, na samé hranici s Rakouskem. Penzion byl přestaven z objektu bývalé pohraniční roty a je zde naprostý klid a pohoda. Večer tu neuvidíte žádný světelný smog, pouze zářící hvězdy.

V místní restauraci najdete pokrmy české kuchyně v moderním provedení a zdejší kuchaři jsou opravdu velmi šikovní. Vaří z lokálních surovin, v šumavské kulajdě najdete místní houby, hovězí maso je také z místních chovů, máslo a sýry na snídani od malého farmáře apod. 

Menu není nikterak obsáhlé, ale často se mění podle sezóny. Je tak zárukou čerstvosti surovin a jejich dokonalého zpracování. Není divu, že Penzion Dobík je nově zařazený také v Gastromapě Lukáše Hejlíka.

Určitě musíte ochutnat také nabízené dezerty a skvělou kávu z malé pražírny. Kromě plzeňského piva a velkého výběru destilátů a rumů, zde najdete také velmi zajímavou nabídku vín. Moravská vína jsou zde zastoupena především vybranými víny z vinařství Skoupil, Sedlák, a Kadrnka. Ze zahraničních vín tu naleznete výběr vín z Německa, Rakouska, Itálie, Francie a Španělska. Můžete zde ochutnat vyhlášená Prosecca z vinařství V8+Genagricola, toskánská vína z prestižního vinařství Carpineto, rakouská vína z vinařství Jamek (Wachau), španělská vína od Davida Morena, moselský Riesling z rodinného vinařství Boch a celou řadu dalších skvělých vín. Kromě široké nabídky vín, musíme pochválit také velmi přívětivé ceny.

Penzion Dobík doporučujeme navštívit nejen v letní a zimní sezóně, ale i na jaře, kdy se příroda probouzí a všechno se krásně zelená.

Pro návštěvníky je tu k dispozici sauna, venkovní koupací sudy, v zimní sezóně půjčovna běžkařského vybavení + skvěle upravené běžecké trati. Myslí zde i na dětské návštěvníky pro které je připravena herna a můžou tu využít třeba i PlayStation. 

Pokud hledáte klidnou dovolenou s dětmi i bez nebo místo pro firemní akci, Penzion Dobík určitě doporučujeme.

Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.