Itálie - Veneto


Oblast Veneto (Benátsko)


>>Colesel<<

Vinařství Colesel se nachází v benátské oblasti Treviso na okraji vyhlášené vinařské obce Valdobbiadene. Historie vinařství sahá až do roku 1865 a umění výroby vína se zde předává z generace na generaci. Vinařství se zaměřuje především na produkci vysoce kvalitních šumivých vín z odrůdy Glera, ale pěstují zde i další odrůdy jako je Chardonnay a Pavana del Feltrino. Vinařství obhospodařuje celkem 106 ha vinic, jejichž součástí je proslulá a vzácná vinice Cartizze. 


>>Col Sandago<<

Vinařství Col Sandago leží přímo uprostřed nádherných kopců regionu Conegliano Valdobbiadene DOCG v prestižní oblasti Treviso. Hrozny odrůdy Glera zde získávají kvalitu z jedinečné místní půdy. Na jejich kvalitu má vliv dostatek slunečního svitu, svahy, nadmořská výška a mikro podnebí. Všechny tyto faktory dohromady ovlivňují kvalitu vín. Exkluzivní vína z oblasti Valdobiadenne-Conegliano dělají z tohoto regionu jeden z nejdůležitějších pro výrobu šumivého vína v Itálii i na světě. 

Vína z vinařství Col Sandago jsou jedinečná díky moderní a inovativní výrobě, která umožňuje dosahovat vysokých standardů kvality v produkci šumivých, jemně šumivých i tichých vín. Zakládají si na pečlivé práci na vinici a různé techniky pěstování vína jsou prováděny s plným respektem k přírodě. Vinařství je pak rozděleno do několika oddělených částí, v nichž probíhají jednotlivé fáze výroby vína. Vinařství se nachází v bezprostřední blízkosti vinic, což zamezuje ztrátám kvality hroznů při jejich přepravě.


>>Giusti<<

Zakladatelem vinařství Giusti Wine je Ermenegildo "Joe" Giusti. Vinařství leží v proslulém italském regionu Veneto. Ermenegildo Giusti žije částečně v kanadském Calgary a částečně v Itálii. Jak sám zakladatel říká, nestačí mu, aby vína byla dobrá, vše musí být perfektní. Usiluje o to, aby vinařství Giusti bylo uznáváno jako nejlepší italská značka na světě. V poměrně mladém vinařství (založeno teprve v roce 2002) pracuje skvělý tým pod vedením vinaře (v páté generaci) Marca Pozzobona, a vyrábí celou řadu červených a bílých vín a Prosecca. Vína exportují do přibližně 20 zemích a získávají četná ocenění ze soutěží jako je Decanter, Drinks Business a Gambero Rosso.

Vinařství Giusti vlastní téměř 20 % pozemků v oblasti Prosecco DOCG což je nebývalé, vzhledem k tomu, že některé další vinařství jsou tady již stovky let. Giusti vyrábí ty nejkvalitnější vína a Prosecco. Mezi vlajkové lodi vinařství patří "Rosalia" DOC a Giusti Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Dry.


>>Guerrieri Rizzardi<<

Guerrieri Rizzardi je historické vinařství v severní Itálii v oblasti Veneto. Vinařství se narodilo ze spojení dvou starověkých rodin z Verony: hraběte Guerrieriho, majitele staletého panství s vinicemi a sklepem v Bardolinu a hraběte Rizzardiho, kteří své vinice koupili v Negraru v roce 1649 a krátce nato postavili historickou budovu vinařství a sklepa Pojega.

V současné době vlastní tři usedlosti s vinicemi a vinnými sklepy. Sídlo společnosti se nachází v Bardolinu, na břehu jezera Lago di Garda. Tato usedlost je v majetku rodiny již od roku 1450. Další usedlost Calcalore ve městě Negrar zakoupila rodina v roce 1678. Poslední akvizicí byla usedlost Costeggiola v Soave v roce 1970.

Všechna vína, která vinařství produkuje pocházejí výlučně z hroznů vlastních vinic. Od roku 1983 vede vinařství komtesa Maria Cristina Loredan Rizzardi. Od konce se do práce ve vinařství zapojila další generace, synové Giuseppe a Agostino Rizzardi.

V roce 2011 bylo na kopcích Bardolino slavnostně otevřeno nové vinařství, výrobní, logistické a administrativní sídlo společnosti.


>>Merotto<<

Rodinné vinařství Merotto se nachází v srdci vinařské oblasti Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, známé svým vyhlášeným kvalitním Proseccem. V tomto alpském podhůří se vinice Giovanni Merotto nacházejí v prstenci kopců obklopujících Col San Martino, starobylé lombardské město severně od Trevisa. Merotto v této oblasti vlastní 12 hektarů vinic a dalších šest si pronajímá na celkovou roční produkci asi 2,3 tuny hroznů. Kromě toho nakupuje další hrozny od dalších 25 místních pěstitelů, kteří jsou neustále podrobováni kontrolám, aby zajistili, že jejich hrozny dosahují úrovně kvality, kterou Merotto vyžaduje.

Zakladatel vinařství Agostino Merotto byl známý svým Proseccem již na počátku 20. století, ale koncem 80. let se společnost rozšířila o nová zařízení, technologie. Později se k němu přidal i talentovaný Grazian Merotto, současný vlastník společnosti. Zajímavostí je, že vinařství a skladovací prostory byly vybudovány pod zemí ve skalách pod vinicemi, takže víno je přirozeně udržováno při kontrolované teplotě.


>> Serena<<

Vinařství Serena se nachází v srdci regionu Prosecco, co by kamenem dohodil od Conegliana, s nímž je úzce spojeno. Historie vinařství sahá až do roku 1881, kdy ho založil Pietro Serena. Vinařství vždy řídila rodina, dnes již čtvrtá a pátá generace Giorgiem Serenou a jeho synem Lucou Serenou, který je dnes v čele společnosti. Rodina se může pochlubit více než 100letou tradicí obchodu s vínem, skutečnou vášní pro výrobu vína a houževnatou vůlí plnit své každodenní povinnosti. Postupem času se její dodržování vinařských tradic spojilo s inovacemi, ale nikdy nezapomnělo na své silné kořeny v regionu Veneto. 


>> V8+<<

oblast Veneto, Itálie

Vinařství V8+ je součástí vinařského domu Tenute di Genagricola, který se nachází ve známé italské vinařské oblasti Veneto. Vinařský dům Tenute di Genagricola patří italské pojišťovací skupině a zaštiťuje několik vinařství. Hospodaří na celkem 900 hektarech vinic (3500 km). Všechna vinařství produkují ročně kolem 4 mil. lahví vín z 30 odrůd z nichž 20 odrůd je autochtoních (původních).

Vinařství V8+ je tradičním a úspěšným výrobcem šumivých vín Prosecco, Frizzante, Spumante. O kvalitě vín svědčí mnohá mezinárodní ocenění. Vinařství V8 + se těší v Itálii obrovské pozornosti, zejména na gastronomické scéně. Kvalita jejich Prosecca, spolu s nápaditou vizuální prezentací a přesvědčivým poměrem kvalita vs. cena, zajišťují obrovskou popularitu vinařství.


>>47 Anno Domini<<

obec Roncade, provincie Treviso, oblast Veneto (Benátsko)

47 AD je moderní vinařství, které se nachází podél Treviso Mare (provinční silnice 62). Leží jen několik kilometrů od pobřeží Jaderského moře a velmi blízko historického centra města Treviso, na území (apelaci) DOC Piave. Pěstují se zde odrůdy jako je Raboso, Merlot a Carmenere. Je to avantgardní vinařství, kde se pravidelně konají umělecké a kulturní akce. Vinařství je známé také svou nevšední architekturou. Toto vinařství mj. zpracovává i hrozny ze svých vinic v Apulii, na jihu Itálie a také na slunné Sicílii. Vína jsou pak plněna u jednoho z předních italských exportérů společnosti Vinicola Tombacco.  


>> Le Due Torri <<

obec Corno di Rosazzo, Grave del Friuli, Itálie

Le Due Torri (dvě věže) je malé rodinné vinařství v Corno di Rosazzo s přibližně 10 hektary a produkcí 40 000 lahví ročně. Rodina Antonia Volpeho se zde již několik generací věnuje výrobě vín z místních, pro region Friuli charakteristických odrůd. Antonino dělá zejména práce ve vinici a má externího enologa, který mu pomáhá. Pěstují celkem 16 odrůd z nichž 7 je původních.


>> Roberto Zanatta <<

obec Risere, provincie Treviso, oblast Veneto

Toto rodinné vinařství se nachází ve východní části Benátska na hranicích s Friuli. Zde je tradice pěstování vína známá již z dob římských. Rodina Zanatta se věnuje vinařství již čtvrtou generaci. Momentálně vinařství vede Roberto Zanatta se svou manželkou Annou Marií. Pomalu nastupuje nová generace vinařů a rodinné zlato tak převezme jejich syn Andrea. Vinařství Zanatta se věnuje vinicím rozlehlých na 25 ha. Je zde výborné klima a jílovité půdy, které jsou bohaté na rozmanité soli. Zpracování vína se pak provádí v prostorech o velikosti 2000 m2 vybavených moderní technologií. 

Společnou snahou rodiny je moderní vinařská společnost, která respektuje životní prostředí, udržitelné hospodaření a hlavně kvalitní vína, která budou splňovat požadavky náročných zákazníků.

Věříme, že i Vám budou jejich bublinky chutnat....


>> Paolo Cottini <<

obec Fumane, oblast Veneto

Rodina Cottini se zabývá výrobou vína již několik generací. V současné době vede vinařství Paolo Cottini, který se naučil vinařské řemeslo od svého otce Silvana. Ten zdědil po otci vášeň k vínu a spolu s manželkou Sarou představuje novou generaci vinařů. Jejich cílem je předávat rodinné umění produkcí kvalitních vín respektujících tradice a inovativní přístup. To jsou vlastnosti, které najdeme ve jejich vínech.

Podnik se nachází na Via San Micheletto na úpatí kopce Fumane, přímo v srdco Valpolicella Classico. Jejich vinice leží většinou na kopcích v různých nadmořských výškách (od 180 do 580 m.n.m.) a mají různé orografické vlastnosti, které se odrážejí v produkci kvalitních hroznů a poté také v bohatosti a charekteru vín.